ÜRÜN ARA
line-ok
Dil Seçin
line-ok
info@akfix.com (for export) / bilgi@akfix.com
+ 90 212 771 13 77
line-ok

Prefabrik ve Ahşap Yapılarda Isı, Nem Ve Ses Yalıtımı

ANASAYFA BLOG Prefabrik ve Ahşap Yapılarda Isı, Nem Ve Ses Yalıtımı

Prefabrik ve ahşap yapılarda yalıtım sistemleri uygulanmasının çok zor olacağı, gerekli enerji tasarrufunun sağlanamayacağı gibi genel bir tüketici ön yargısı mevcuttur. ‘’Betonarme binalara ısı ve ses yalıtımı yapılırsa %100 başarı sağlanır’’ yargısında olduğu gibi, bilgi eksikliğinden ve yanlış bilgilerin yaygın olarak internet ortamında bulunmasından kaynaklanır. Isı yalıtımından farklı olarak ses yalıtımında hedef, ses geçişlerini minimuma indirmektir. Eğer özel ve tek bir müzik odası ya da sinema, konser salonu gibi özel alanlar söz konusu değilse ses transferini yok etmek değil azaltmak amaçlanır. Bu hem maliyetleri düşürmek hem de başarı oranını artırmak açısından daha gerçekçidir. 

Prefabrik ve Ahşap Yapılarda Isı, Nem Ve Ses Yalıtımı

Prefabrik Yapılarda Isı, nem ve Ses Yalıtım Sistemleri

Prefabrik yapılarda ısı ve ses yalıtımı yapmak elzemdir. İnşaat malzemelerinde olduğu gibi yalıtım malzemelerinde de uygun maliyetli, güvenli, kolay ve hızlı uygulanabilir seçimler yapılırsa müşterilere konforlu alanlar sunulabilir. Teknik olarak 10 cm’lik duvar kalınlığı zorunlu olan prefabrik yapılarda, ilk dikkat edilen tavandaki ısı yalıtımıdır. Isınan hava yükseldiği için, ısıtılan havanın tavan boşluklarından dışarıya transferi engellenmelidir. Tüm yapılarda olduğu gibi, yaşadığınız bölgeye göre malzeme seçimi yapılması gerekir. Doğru malzeme seçimi için de alanında uzman bir firmayla çalışmanız gerekir. Prefabrik yapılarda ısı, nem ve ses yalıtımı için son yıllarda, geleneksel yalıtım malzemelerine alternatif olarak poliüretan sprey yalıtım köpüğü yoğunlukla kullanılmaktadır. Hızlı, pratik ve kolay uygulanabilir olan bu ürünleri kullanmak son derece kolaydır. Benzerleriyle kıyaslanamayan üstün kalitesiyle, tüm yapı malzemelerine yapışma özelliğiyle ve ekonomik fiyatlarıyla ThermCoat Yalıtım Köpüğü’nü inceleyebilirsiniz.

Prefabrik ve Ahşap Yapılarda Isı, Nem Ve Ses Yalıtımı

Ahşap Binalarda Isı Ve Ses Yalıtım Sistemleri

Ahşap yapılarda, prefabrik yapılardan farklı olarak tüm yalıtıma zeminden başlamak tercih edilir. Zeminde topraklanma mevcutsa, ısı yalıtkanı kullanılabilir. Ahşap yapınızın mimarisinde zemin destekleri kullanılmışsa, tahta şeritleri denilen malzeme seçimi doğru olacaktır. Bu noktada, ısı yalıtımı için taslak levha da eklenebilir. Yapının zemini topraklanmışsa, bir ısı yalıtkanı kullanılır. Malzemelerinizi mutlaka yeni nesil yalıtım malzemelerinden seçmelisiniz. Böylece hem hava boşluklarından hem de küf, mantar ve böceklerin etkisinden tek bir uygulamayla kurtulabilirsiniz. Bu noktada, tek komponentli Sprey PU Köpükleri tercih ederek, ihtiyacınız olan bütün özelliklere tek bir ürünle ulaşabilirsiniz. Ahşap binaların ömrünü uzatan ısı yalıtımı sırasında kullanılan materyaller, ses transferini de minimum düzeye indirecektir.

Prefabrik ve Ahşap Yapılarda Isı, Nem Ve Ses Yalıtımı

Prefabrik ve Ahşap Yapılarda Isı, Nem Ve Ses Yalıtımı

Etiketler : Thermcoat, Prefabrik yapılarda ısı nem ve ses yalıtım, thermcoat yalıtım köpüğü, sprey pu köpükleri,

Blog Kategorileri Etiketler
Akfix A104 Etiket Sökücü Akfix A104 Etiket Sökücü Thermcoat Prefabrik yapılarda ısı nem ve ses yalıtım thermcoat yalıtım köpüğü sprey pu köpükleri Isı Yalıtımı Themcoat ses yalıtımı ısı ve ses izolasyonu sprey yalıtım köpükleri ısı ve ses yalıtımı sprey köpükleri ısı nem ve ses yalıtımı DIY Çözümler Akfix 705 Hızlı Yapıştırıcı Akfix Siyah Sprey Boya Akfix Sprey Boya Duvar Rafı Thermcoat yalıtım köpüğü çatı yalıtım sprey yalıtım köpüğü çatı yalıtımı nasıl yapılır DIY çözümler Akfix süper japon yapıştırıcısı 702LV Süper japon yapıştrıcısı Thermcoat Isı yalıtımı izolasyon sprey köpük 2 komponentli sprey köpük bölme duvar izolasyonu Çatı yalıtımı tavan arası yalıtımı EPS panel XPS panel Taş yünü cam yünü çatı şiltesi izotüp akustik izolasyon ses yalıtımı akustik panel Ms Sealant Ms Adhesive Hybrid Sealant Hybrid Adhesive Ms High Tack MS Clear Ms Universal Initial tack Initial Tack Adhesive High Tack Adhesive Standart silikon anti küf silikonu ve beyaz silikon renkli silikon oto silikonu akvaryum silikonu cam silikonu ısıya dayanıklı silikon inşaat silikonu kapı ve pencere silikonu Akrilik Mastik Silikonize akrilik mastik mastik macun Kapı pencere köpüğü inşaat köpüğü Montaj köpüğü genleşen köpük boşluk doldurma Kapı ve pencere izolasyonu boşluk doldurma köpüğü window assembling foam heat insulation foam sound isolation foam gap filling. Ahşap yapıştırıcı Ahşap yapıştırıcı nedir? Ahşap yapıştırıcı çeşitleri Ahşap yapıştırıcı nasıl kullanılır? PVA yapıştırıcı Epoksi yapıştırıcı Hızlı yapıştırıcı Poliüretan yapıştırıcılar Ahşap tutkalı Deniz tutkalı Pedestal adhesive Poliüretan mastik Silikon mastik Derz dolgu Mastik nedir? Sızdırmazlık amaçlı poliüretan mastikler Yapıştırma amaçlı poliüretan mastikler 705 hızlı yapıştırıcı MDF kit yapıştırıcı MDF kit MDF kit nedir? MDF kit nasıl kullanılır?
Son Eklenenler
07.07.2021 Zorlu Etiket Kalıntıları Nasıl Çıkarılır?
04.06.2021 Prefabrik ve Ahşap Yapılarda Isı, Nem Ve Ses Yalıtımı
04.06.2021 Pratik ve Ekonomik Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?
02.06.2021 Dondurma Çubuklarından Duvar Rafı Nasıl Yapılır?
19.11.2020 Çatı yalıtımı nasıl yapılır?
02.10.2020 Kağıt Fenerden Dekoratif Süs Nasıl Yapılır?
14.05.2020 Sprey Poliüretan Köpük (Yalıtım Köpüğü) Nedir?
13.04.2020 MS Hibrit Mastik Nedir? Nerede Kullanılır?
03.12.2019 Silikon Mastik ve Akrilik Mastik Nedir? Nerede ve Nasıl Kullanılır?
12.11.2019 Poliüretan Köpük Nedir? Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?
30.09.2019 Ahşap Yapıştırıcı Nedir? Çeşitleri Nelerdir? Nerede ve Nasıl Kullanılır?
24.07.2019 Poliüretan Mastik Nedir? Nerede ve Nasıl Kullanılır?
24.07.2019 Hızlı Yapıştırıcı, Mdf Kit Nedir? Nerede Kullanılır? Nasıl Kullanılır?
Mastik Sarfiyat Hesaplama
line-ok
Genişlik (mm) Derinlik (mm) Uzunluk (mm) Ürün Ambalaj Tipi