ÜRÜN ARA
line-ok
Dil Seçin
line-ok
For Export; E-mail : info@akfix.com
Phone : +90 (212) 771 13 71 Ext : 2310
line-ok

Evimizde Akvaryum Silikonu Nasıl Uygulanır?

ANASAYFA BLOG Evimizde Akvaryum Silikonu Nasıl Uygulanır?

Evimizde balık beslemeyi seviyoruz. Balıklara gösterdiğimiz özen ve temizliği akvaryuma da göstermemiz gerekiyor. Akvaryumların yılda bir kere kapsamlı bir bakımını yapmalısınız. Özellikle tankların su sızdırmamasına özen göstermelisiniz. Akfix 100AQ Akvaryum Silikonu ile bu bakımı evde kendiniz de yapabilirsiniz. Herhangi bir küçük sızıntıyı düzeltmek için küçük bir parça Akfix 100AQ Akvaryum Silikonu yeterlidir.

100 AQ Akvaryum Silikonu

Akvaryum silikonu nedir?

Non Toxic (toksik içerik barındırmayan) Akvaryum silikonu, akvaryumunuz için en güvenli ve en güçlü yapıştırıcı ve sızdırmazlık ürünüdür. Akvaryum imalatında, cam yapıların montaj ve tamirinde kullanılan akvaryum silikonu tamamen suya dayanıklıdır. Balıklar ve bitkilere zarar verebilecek kimyasallar içermeyen bu silikonlar cama mükemmel yapışır. Akvaryum silikonu siyah, beyaz ve Şeffaf renktedir.

Akvaryum bakımı haricinde akvaryum camına kayaları, bitkileri veya diğer süslemeleri yapıştırmak için de akvaryum silikonu kullanılabilir. Silikon, şeffaf olduğundan akvaryum üzerinde görüntü rahatsızlığı oluşturmaz.

100 AQ Akvaryum Silikonu

Akvaryum bakımında hangi tip silikon tercih edilmelidir?

En merak edilen soruların başında akvaryum silikonunun balıklara zarar verip vermeyeceği geliyor. Akvaryum silikonu balıklar ve bitkiler için zararsızdır. Gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Canlılara zarar vermemesi açısından akvaryum montajında normal silikon yerine akvaryum silikonu tercih etmelisiniz. Ayrıca akvaryum silikonunun solvent içermemesine dikkat etmelisiniz.

Akvaryum silikonunu seçerken ürünün elastik, yüksek tutucu ve UV ışınlarına dayanıklı olduğundan emin olmalısınız.

100 AQ Akvaryum Silikonu

Akvaryum silikonu nasıl uygulanmalıdır?

İlk olarak akvaryum tamamen boşaltılmalı. Balıklar geçici olarak güvenli bir yere konulmalı. Uygulama alanında eski ve kurumuş silikon varsa bunlar jilet ya da bıçak gibi kesici bir aletle cama zarar vermeden kazınmalı. Kazınan yüzey deterjanlı bir bezle temizlenmeli. Yüzeyin temizlendikten sonra iyice kuruduğundan emin olmalısınız. Islak yüzeylerde yapacağınız uygulama etkili olmayacaktır.

Silikon tabancasına akvaryum silikonunu takıp silikonun ağzına keskin bir alet yardımıyla küçük bir kesik atın. 45 derece açıyla tuttuğunuz silikonu yavaş ve dikkatli bir biçimde camın üç kenarına da düz bir şekilde uygulayın. Fazla bekletmeden yapıştırılacak cam ile birleştirin. Birleştirme işleminden sonra camlara bir süre elinizle baskı uygulayın. Ardından üst ve alt kısımlarına maskeleme bandı yapıştırın. Yüzeyle yeterli teması sağlamak için silikonu uyguladıktan sonra 5 dakika içinde silikon bir spatula ya da parmağınızla silikonu bastırarak düzeltin. Bu işlem hem silikonun daha iyi yapışmasını sağlayacak hem de daha iyi bir dolgu görüntüsünün ortaya çıkmasına neden olacaktır. 24 saat hiçbir şekilde suyla temas ettirmeyin. Etrafa bulaşan henüz kürleşmemiş silikon temizleme tineri ile temizlenebilir. Kürleşmiş silikon mekanik yollarla temizlenebilir. Akvaryumun içerisine balıklarınız için su doldurmadan önce Akvaryumu iyice temizleyiniz.

100 AQ Akvaryum Silikonu

Tamamen kuruduğundan emin olduğunuz akvaryumunuzu su ile doldurabilirsiniz. 

Akfix’le evinizin ustası siz olun!

Etiketler : Akvaryum, akvaryum silikonu, silikon, Akfix 100AQ, 100AQ Akvaryum Silikonu, non toxic, akvaryum bakımı, akvaryum silikonu fiyat, hırdavat malzemeleri, yapı malzemeleri, silikon mastik

Blog Kategorileri Son Eklenenler
23.06.2022 Montaj Yapıştırıcıyla Yapabileceğiniz 5 Dekoratif Fikir
22.12.2021 Evimizde Akvaryum Silikonu Nasıl Uygulanır?
22.12.2021 Evimizde Duşakabin Silikonu Nasıl Uygulanır?
01.12.2021 Sıvı Çivi / Montaj Yapıştırıcı Nedir? Nerelerde, Nasıl Kullanılır?
01.12.2021 Matkap Kullanmadan Perde Rayı Montajı Nasıl Yapılır?
07.07.2021 Zorlu Etiket Kalıntıları Nasıl Çıkarılır?
04.06.2021 Prefabrik ve Ahşap Yapılarda Isı, Nem Ve Ses Yalıtımı
04.06.2021 Pratik ve Ekonomik Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?
02.06.2021 Dondurma Çubuklarından Duvar Rafı Nasıl Yapılır?
19.11.2020 Çatı yalıtımı nasıl yapılır?
02.10.2020 Kağıt Fenerden Dekoratif Süs Nasıl Yapılır?
14.05.2020 Sprey Poliüretan Köpük (Yalıtım Köpüğü) Nedir?
13.04.2020 MS Hibrit Mastik Nedir? Nerede Kullanılır?
03.12.2019 Silikon Mastik ve Akrilik Mastik Nedir? Nerede ve Nasıl Kullanılır?
12.11.2019 Poliüretan Köpük Nedir? Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?
Mastik Sarfiyat Hesaplama
line-ok
Genişlik (mm) Derinlik (mm) Uzunluk (mm) Ürün Ambalaj Tipi