ÜRÜN ARA
line-ok
Dil Seçin
line-ok
For Export; E-mail : info@akfix.com
Phone : +90 (212) 771 13 71 Ext : 2310
line-ok

Pratik ve Ekonomik Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

ANASAYFA BLOG Pratik ve Ekonomik Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Dünya enerji kaynaklarının %40’dan fazlası, ısıtma ve soğutma gibi basit olarak algıladığımız insani ihtiyaçlarımız için kullanılmaktadır. Isı yalıtımı lüks bir tercih değil, konforlu bir yaşam için temel ihtiyaçtır. Profesyonel ısı yalıtımının inşaat aşamasında, temelden yapılması tavsiye edilir. Daha etkin ve daha ekonomik tercihler için binanın yapım aşamasında yapılması önemlidir. Ancak ülkemizde inşaat sırasında yetkin ısı yalıtımı uygulanan bina sayısı %5, mantolama gibi daha sonra uygulanabilen işlemlerle ısı yalıtımı uygulanan toplam bina sayısı %12’dir. Yüksek maliyetler ve şehir planlamalarındaki çözülemeyen problemler sebebiyle bu oranlar karşımıza çıkmaktadır.

Pratik ve Ekonomik Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır

Yüksek Isı Yalıtım Maliyetleri Zorunlu Mu?

Konutlardan hastanelere, okullara, iş merkezlerinden eğitim kurumlarına, sanayi komplekslerinden sanat merkezlerine kadar, insanın yaşadığı ve var olduğu her alanda ısı ve ses yalıtımı ihtiyacı doğar. Isı yalıtımına ihtiyaç duyulan binanın, uzman bir ekip tarafından incelenmesi gerekir. Birçok uzman firma keşif hizmetini ücretsiz olarak vermektedir. Keşif sırasında yalıtımın uygulanacağı binanın konumu, kullanım amaçları gibi birçok faktör hesaplanır. 

Pratik ve Ekonomik Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır

Isı yalıtımı yapılırken, ses yalıtımı gerekliliği de göz önünde bulundurulmalıdır. Genel ve yanlış kanı, özellikle ısı yalıtımının çok yüksek maliyetli olduğu yönündedir. Oysaki günümüz teknolojisi, pratik ve ekonomik çözümler sunuyor. Uzman bir firmaya danışarak, binanızın yapısına ve bütçenize uygun çözümler bulmanız mümkün. Karşılaşacağınız tabloya göre karar verirken, ısıtma için ödeyeceğiniz fatura miktarının %75’e yakın bir oranda düşeceğini göz önünde bulundurmalısınız. 

En Pratik Ve Ekonomik Isı Yalıtımı 

Isı ve Ses izolasyonu konusunda, sprey yalıtım köpükleri, cam yünleri, xps ve eps strafor köpükler gibi farklı yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır. Bunlar arasında tek komponentli poliüretan ısı ve ses yalıtımı sprey köpükleri son zamanlarda oldukça dikkat çekmektedir. Hızlı, kolay ve pratik uygulanmaları, dar alanlarda dahi rahatlıkla uygulanabilmeleri, herhangi bir ön hazırlık gerektirmemesi, depolama ve nakliye maliyetlerinin uygun olması, ısı ve ses yalıtım değerinin yüksek olması gibi sebeplerle yoğun bir şekilde talep görmektedir. 

Pratik ve Ekonomik Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır

Özellikle profesyonel bir yardıma gerek duymadan kendi yalıtımını kendisi yapmak isteyen veya yapmak zorunda kalan kullanıcılar için ideal bir çözümdür. 

Bireysel kullanıcılar kendi yapılarındaki ısı, nem ve ses yalıtımı için hızlı, kolay, pratik ve diğer yalıtım ürünlerine göre daha ekonomik bir şekilde tek komponentli Ses ve Isı yalıtımı sprey köpüğünü kullanabilirler. 

Pratik ve Ekonomik Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır

Etiketler : Isı Yalıtımı, Themcoat, ses yalıtımı, ısı ve ses izolasyonu, sprey yalıtım köpükleri, ısı ve ses yalıtımı sprey köpükleri, ısı, nem ve ses yalıtımı

Blog Kategorileri Son Eklenenler
22.12.2021 Evimizde Akvaryum Silikonu Nasıl Uygulanır?
22.12.2021 Evimizde Duşakabin Silikonu Nasıl Uygulanır?
01.12.2021 Sıvı Çivi / Montaj Yapıştırıcı Nedir? Nerelerde, Nasıl Kullanılır?
01.12.2021 Matkap Kullanmadan Perde Rayı Montajı Nasıl Yapılır?
07.07.2021 Zorlu Etiket Kalıntıları Nasıl Çıkarılır?
04.06.2021 Prefabrik ve Ahşap Yapılarda Isı, Nem Ve Ses Yalıtımı
04.06.2021 Pratik ve Ekonomik Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?
02.06.2021 Dondurma Çubuklarından Duvar Rafı Nasıl Yapılır?
19.11.2020 Çatı yalıtımı nasıl yapılır?
02.10.2020 Kağıt Fenerden Dekoratif Süs Nasıl Yapılır?
14.05.2020 Sprey Poliüretan Köpük (Yalıtım Köpüğü) Nedir?
13.04.2020 MS Hibrit Mastik Nedir? Nerede Kullanılır?
03.12.2019 Silikon Mastik ve Akrilik Mastik Nedir? Nerede ve Nasıl Kullanılır?
12.11.2019 Poliüretan Köpük Nedir? Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?
30.09.2019 Ahşap Yapıştırıcı Nedir? Çeşitleri Nelerdir? Nerede ve Nasıl Kullanılır?
Mastik Sarfiyat Hesaplama
line-ok
Genişlik (mm) Derinlik (mm) Uzunluk (mm) Ürün Ambalaj Tipi