ÜRÜN ARA
line-ok
Dil Seçin
line-ok
info@akfix.com (for export) / bilgi@akfix.com
+ 90 212 771 13 77
line-ok

Pratik ve Ekonomik Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

ANASAYFA BLOG Pratik ve Ekonomik Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Dünya enerji kaynaklarının %40’dan fazlası, ısıtma ve soğutma gibi basit olarak algıladığımız insani ihtiyaçlarımız için kullanılmaktadır. Isı yalıtımı lüks bir tercih değil, konforlu bir yaşam için temel ihtiyaçtır. Profesyonel ısı yalıtımının inşaat aşamasında, temelden yapılması tavsiye edilir. Daha etkin ve daha ekonomik tercihler için binanın yapım aşamasında yapılması önemlidir. Ancak ülkemizde inşaat sırasında yetkin ısı yalıtımı uygulanan bina sayısı %5, mantolama gibi daha sonra uygulanabilen işlemlerle ısı yalıtımı uygulanan toplam bina sayısı %12’dir. Yüksek maliyetler ve şehir planlamalarındaki çözülemeyen problemler sebebiyle bu oranlar karşımıza çıkmaktadır.

Pratik ve Ekonomik Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır

Yüksek Isı Yalıtım Maliyetleri Zorunlu Mu?

Konutlardan hastanelere, okullara, iş merkezlerinden eğitim kurumlarına, sanayi komplekslerinden sanat merkezlerine kadar, insanın yaşadığı ve var olduğu her alanda ısı ve ses yalıtımı ihtiyacı doğar. Isı yalıtımına ihtiyaç duyulan binanın, uzman bir ekip tarafından incelenmesi gerekir. Birçok uzman firma keşif hizmetini ücretsiz olarak vermektedir. Keşif sırasında yalıtımın uygulanacağı binanın konumu, kullanım amaçları gibi birçok faktör hesaplanır. 

Pratik ve Ekonomik Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır

Isı yalıtımı yapılırken, ses yalıtımı gerekliliği de göz önünde bulundurulmalıdır. Genel ve yanlış kanı, özellikle ısı yalıtımının çok yüksek maliyetli olduğu yönündedir. Oysaki günümüz teknolojisi, pratik ve ekonomik çözümler sunuyor. Uzman bir firmaya danışarak, binanızın yapısına ve bütçenize uygun çözümler bulmanız mümkün. Karşılaşacağınız tabloya göre karar verirken, ısıtma için ödeyeceğiniz fatura miktarının %75’e yakın bir oranda düşeceğini göz önünde bulundurmalısınız. 

En Pratik Ve Ekonomik Isı Yalıtımı 

Isı ve Ses izolasyonu konusunda, sprey yalıtım köpükleri, cam yünleri, xps ve eps strafor köpükler gibi farklı yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır. Bunlar arasında tek komponentli poliüretan ısı ve ses yalıtımı sprey köpükleri son zamanlarda oldukça dikkat çekmektedir. Hızlı, kolay ve pratik uygulanmaları, dar alanlarda dahi rahatlıkla uygulanabilmeleri, herhangi bir ön hazırlık gerektirmemesi, depolama ve nakliye maliyetlerinin uygun olması, ısı ve ses yalıtım değerinin yüksek olması gibi sebeplerle yoğun bir şekilde talep görmektedir. 

Pratik ve Ekonomik Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır

Özellikle profesyonel bir yardıma gerek duymadan kendi yalıtımını kendisi yapmak isteyen veya yapmak zorunda kalan kullanıcılar için ideal bir çözümdür. 

Bireysel kullanıcılar kendi yapılarındaki ısı, nem ve ses yalıtımı için hızlı, kolay, pratik ve diğer yalıtım ürünlerine göre daha ekonomik bir şekilde tek komponentli Ses ve Isı yalıtımı sprey köpüğünü kullanabilirler. 

Pratik ve Ekonomik Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır

Etiketler : Isı Yalıtımı, Themcoat, ses yalıtımı, ısı ve ses izolasyonu, sprey yalıtım köpükleri, ısı ve ses yalıtımı sprey köpükleri, ısı, nem ve ses yalıtımı

Blog Kategorileri Etiketler
Akfix A104 Etiket Sökücü Akfix A104 Etiket Sökücü Thermcoat Prefabrik yapılarda ısı nem ve ses yalıtım thermcoat yalıtım köpüğü sprey pu köpükleri Isı Yalıtımı Themcoat ses yalıtımı ısı ve ses izolasyonu sprey yalıtım köpükleri ısı ve ses yalıtımı sprey köpükleri ısı nem ve ses yalıtımı DIY Çözümler Akfix 705 Hızlı Yapıştırıcı Akfix Siyah Sprey Boya Akfix Sprey Boya Duvar Rafı Thermcoat yalıtım köpüğü çatı yalıtım sprey yalıtım köpüğü çatı yalıtımı nasıl yapılır DIY çözümler Akfix süper japon yapıştırıcısı 702LV Süper japon yapıştrıcısı Thermcoat Isı yalıtımı izolasyon sprey köpük 2 komponentli sprey köpük bölme duvar izolasyonu Çatı yalıtımı tavan arası yalıtımı EPS panel XPS panel Taş yünü cam yünü çatı şiltesi izotüp akustik izolasyon ses yalıtımı akustik panel Ms Sealant Ms Adhesive Hybrid Sealant Hybrid Adhesive Ms High Tack MS Clear Ms Universal Initial tack Initial Tack Adhesive High Tack Adhesive Standart silikon anti küf silikonu ve beyaz silikon renkli silikon oto silikonu akvaryum silikonu cam silikonu ısıya dayanıklı silikon inşaat silikonu kapı ve pencere silikonu Akrilik Mastik Silikonize akrilik mastik mastik macun Kapı pencere köpüğü inşaat köpüğü Montaj köpüğü genleşen köpük boşluk doldurma Kapı ve pencere izolasyonu boşluk doldurma köpüğü window assembling foam heat insulation foam sound isolation foam gap filling. Ahşap yapıştırıcı Ahşap yapıştırıcı nedir? Ahşap yapıştırıcı çeşitleri Ahşap yapıştırıcı nasıl kullanılır? PVA yapıştırıcı Epoksi yapıştırıcı Hızlı yapıştırıcı Poliüretan yapıştırıcılar Ahşap tutkalı Deniz tutkalı Pedestal adhesive Poliüretan mastik Silikon mastik Derz dolgu Mastik nedir? Sızdırmazlık amaçlı poliüretan mastikler Yapıştırma amaçlı poliüretan mastikler 705 hızlı yapıştırıcı MDF kit yapıştırıcı MDF kit MDF kit nedir? MDF kit nasıl kullanılır?
Son Eklenenler
07.07.2021 Zorlu Etiket Kalıntıları Nasıl Çıkarılır?
04.06.2021 Prefabrik ve Ahşap Yapılarda Isı, Nem Ve Ses Yalıtımı
04.06.2021 Pratik ve Ekonomik Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?
02.06.2021 Dondurma Çubuklarından Duvar Rafı Nasıl Yapılır?
19.11.2020 Çatı yalıtımı nasıl yapılır?
02.10.2020 Kağıt Fenerden Dekoratif Süs Nasıl Yapılır?
14.05.2020 Sprey Poliüretan Köpük (Yalıtım Köpüğü) Nedir?
13.04.2020 MS Hibrit Mastik Nedir? Nerede Kullanılır?
03.12.2019 Silikon Mastik ve Akrilik Mastik Nedir? Nerede ve Nasıl Kullanılır?
12.11.2019 Poliüretan Köpük Nedir? Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?
30.09.2019 Ahşap Yapıştırıcı Nedir? Çeşitleri Nelerdir? Nerede ve Nasıl Kullanılır?
24.07.2019 Poliüretan Mastik Nedir? Nerede ve Nasıl Kullanılır?
24.07.2019 Hızlı Yapıştırıcı, Mdf Kit Nedir? Nerede Kullanılır? Nasıl Kullanılır?
Mastik Sarfiyat Hesaplama
line-ok
Genişlik (mm) Derinlik (mm) Uzunluk (mm) Ürün Ambalaj Tipi