ÜRÜN ARA
line-ok
Dil Seçin
line-ok
info@akfix.com (for export) / bilgi@akfix.com
+ 90 212 771 13 77
line-ok

MS Hibrit Mastik Nedir? Nerede Kullanılır?

ANASAYFA BLOG MS Hibrit Mastik Nedir? Nerede Kullanılır?

Günden güne büyüyen yapı - inşaat ve otomotiv sektörleri içerisinde önemli bir kullanım alanına sahip olan mastikler; sızdırmazlık, yapıştırma ve dolgu amaçlı kullanılan kimyasal malzemelerdir. Teknolojinin her alanda gelişmesi ile birlikte, uzun yıllardır kullanılan düşük – orta performans sınıfı akrilik mastik türevleri ve yüksek performanslı silikon ve poliüretan mastik türevleri geliştirilerek performansları arttırılmaya çalışılmaktadır. Yapılan bu çalışmalar sonucunda geliştirilen Hibrit Mastikler git gide yaygınlaşarak milyonlarca kullanıcın tercihi haline gelmiştir. Bu ürünler MS Mastik olarakta isimlendirilmektedir.

MS Hibrit Mastikler, poliüretan ve silikon teknolojilerinin üstün özelliklerinin bir araya getirilerek birleştirildiği yeni bir yapıştırıcı ve derz dolgu teknolojisidir.


Ms

MS Hibrit Mastiklerin Genel Özellikleri;

İzosiyanat ve uçucu organik bileşen içermeyen doğa dostu bir formüle sahiptir. 
Çeşitli yüzeylere astar gerektirmeden mükemmel bir yapışma sağlar.
Yüksek morötesi (UV ışınlarına) ve çevresel faktörlere karşı dayanıklıdır. 
Çekme, kusma ve leke yapmaz.
Islak ve nemli yüzeylerde uygulanabilir.
Kabarcık yapmadan kürleşir.
Üzeri boyanabilir.

Ms

MS Hibrit Mastik Nerelerde Kullanılır?

Zorlu uygulamalarda  yüksek performanslı yapıştırma işlemleri için Akfix AST High Tack Hibrit Yapıştırıcı tercih edilebilir. Yüksek ilk tutunma özelliği sayesinde en ağır uygulamalarda, herhangi bir destek kullanmadan dik yüzeylerde yapıştırma imkanı sunar. 
Akfix MS High Tack Su Altı yapıştırma performansını izlemek için tıklayınız; 
Akfix MS High Tack Yapıştırıcı Tutunma Performansını izlemek için tıklayınız; 
Akfix MS High Tack ile ayna yapıştırma uygulama videosu için tıklayınız; 
Estetik görünümüne önem verilen yalıtım ve sızdırmazlık uygulamalarında ise AST Clear tercih edilmektedir. Hibrit bazlı formüle sahiptir. Tamamen şeffaf yapıştırıcı ve dolgu malzemesidir. 
İnşaat sektöründe bağlantı ve genleşme derzlerinin izolasyonunda Akfix AST Flexi Mastik kullanılmaktadır. Genel yapıştırma ve sızdırmazlık amaçlı uygulamalarda AST Multiseal kullanılabilirken, Düşük hareketli derzlerde ve metal sac içerikli imalatların birleşim noktalarında ise AST Universal tercih edilmektedir. 

Ms

MS Hibrit Mastik Pazarda Hangi İsimlerde Kullanılır?

Türkiye’de Ms Mastik, Ms Yapıştırıcı, Hibrit Mastik, Hibrit Yapıştırıcı, Ms High Tack, MS Clear, MS Polimer, MS Polimer Mastik, MS Polimer Yapıştırıcı, MS Polimer Derz Dolgusu gibi isimlerle bilinmektedir. 
Dünyada  ise Ms Sealant, Ms Adhesive, Hybrid Sealant, Hybrid Adhesive, Ms High Tack, MS Clear, Ms Universal, Initial tack, Initial Tack Adhesive, High Tack Adhesive, MS Polymer, MS Polymer Adhesive, MS Polymer Sealant,  gibi isimlerle tanınmaktadır.

AST Nedir ?
Akkim Smart Teknoloji (AST) Akkim Yapı Kimyasalları tarafından geliştirilen yeni nesil polimer teknolojisidir. Yapı - İnşaat, Otomotiv, Ahşap endüstrileri için yüksek kaliteli, üstün özellikli yapıştırıcı ve derz dolgu ürünleridir.  
Akfix AST Teknolojisi tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız; 

Etiketler : Ms Sealant, Ms Adhesive, Hybrid Sealant, Hybrid Adhesive, Ms High Tack, MS Clear, Ms Universal, Initial tack, Initial Tack Adhesive, High Tack Adhesive

Blog Kategorileri Etiketler
Akfix A104 Etiket Sökücü Akfix A104 Etiket Sökücü Thermcoat Prefabrik yapılarda ısı nem ve ses yalıtım thermcoat yalıtım köpüğü sprey pu köpükleri Isı Yalıtımı Themcoat ses yalıtımı ısı ve ses izolasyonu sprey yalıtım köpükleri ısı ve ses yalıtımı sprey köpükleri ısı nem ve ses yalıtımı DIY Çözümler Akfix 705 Hızlı Yapıştırıcı Akfix Siyah Sprey Boya Akfix Sprey Boya Duvar Rafı Thermcoat yalıtım köpüğü çatı yalıtım sprey yalıtım köpüğü çatı yalıtımı nasıl yapılır DIY çözümler Akfix süper japon yapıştırıcısı 702LV Süper japon yapıştrıcısı Thermcoat Isı yalıtımı izolasyon sprey köpük 2 komponentli sprey köpük bölme duvar izolasyonu Çatı yalıtımı tavan arası yalıtımı EPS panel XPS panel Taş yünü cam yünü çatı şiltesi izotüp akustik izolasyon ses yalıtımı akustik panel Ms Sealant Ms Adhesive Hybrid Sealant Hybrid Adhesive Ms High Tack MS Clear Ms Universal Initial tack Initial Tack Adhesive High Tack Adhesive Standart silikon anti küf silikonu ve beyaz silikon renkli silikon oto silikonu akvaryum silikonu cam silikonu ısıya dayanıklı silikon inşaat silikonu kapı ve pencere silikonu Akrilik Mastik Silikonize akrilik mastik mastik macun Kapı pencere köpüğü inşaat köpüğü Montaj köpüğü genleşen köpük boşluk doldurma Kapı ve pencere izolasyonu boşluk doldurma köpüğü window assembling foam heat insulation foam sound isolation foam gap filling. Ahşap yapıştırıcı Ahşap yapıştırıcı nedir? Ahşap yapıştırıcı çeşitleri Ahşap yapıştırıcı nasıl kullanılır? PVA yapıştırıcı Epoksi yapıştırıcı Hızlı yapıştırıcı Poliüretan yapıştırıcılar Ahşap tutkalı Deniz tutkalı Pedestal adhesive Poliüretan mastik Silikon mastik Derz dolgu Mastik nedir? Sızdırmazlık amaçlı poliüretan mastikler Yapıştırma amaçlı poliüretan mastikler 705 hızlı yapıştırıcı MDF kit yapıştırıcı MDF kit MDF kit nedir? MDF kit nasıl kullanılır?
Son Eklenenler
07.07.2021 Zorlu Etiket Kalıntıları Nasıl Çıkarılır?
04.06.2021 Prefabrik ve Ahşap Yapılarda Isı, Nem Ve Ses Yalıtımı
04.06.2021 Pratik ve Ekonomik Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?
02.06.2021 Dondurma Çubuklarından Duvar Rafı Nasıl Yapılır?
19.11.2020 Çatı yalıtımı nasıl yapılır?
02.10.2020 Kağıt Fenerden Dekoratif Süs Nasıl Yapılır?
14.05.2020 Sprey Poliüretan Köpük (Yalıtım Köpüğü) Nedir?
13.04.2020 MS Hibrit Mastik Nedir? Nerede Kullanılır?
03.12.2019 Silikon Mastik ve Akrilik Mastik Nedir? Nerede ve Nasıl Kullanılır?
12.11.2019 Poliüretan Köpük Nedir? Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?
30.09.2019 Ahşap Yapıştırıcı Nedir? Çeşitleri Nelerdir? Nerede ve Nasıl Kullanılır?
24.07.2019 Poliüretan Mastik Nedir? Nerede ve Nasıl Kullanılır?
24.07.2019 Hızlı Yapıştırıcı, Mdf Kit Nedir? Nerede Kullanılır? Nasıl Kullanılır?
Mastik Sarfiyat Hesaplama
line-ok
Genişlik (mm) Derinlik (mm) Uzunluk (mm) Ürün Ambalaj Tipi