ÜRÜN ARA
line-ok
Dil Seçin
line-ok
info@akfix.com (for export) / bilgi@akfix.com
+ 90 212 771 13 77
line-ok

Hızlı Yapıştırıcı, Mdf Kit Nedir? Nerede Kullanılır? Nasıl Kullanılır?

ANASAYFA BLOG Hızlı Yapıştırıcı, Mdf Kit Nedir? Nerede Kullanılır? Nasıl Kullanılır?

Hızlı yapıştırıcı (MDF Kit) yaşamın her alanında çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bir adet siyanoakrilat (cyanoacrylate) ve bir adet aerosol aktivatör’den oluşur.  Yüksek yapışma gücüne ve hızlı ilk tutunma özelliğine sahiptir.

Hızlı Yapıştırıcı tam bir `AN´ kala yardımcısıdır. Uygulandıktan sonra saniyeler içerisinde malzemeleri bir birine yapıştırır. Zor anlarınızda ve hızlı sonuç istediğiniz durumlarda yanınızda olmasını isteyeceğiniz ilk üründür.

Türkiyede, MDF Kit, MDF Yapıştırıcı, Mitre Yapıştırıcı, Hızlı Ahşap Yapıştırıcı, Hızlı Co, Hızlı Yapışkan, Hızlı Japon Yapıştırıcı, Hızlı Mermer Yapıştırıcı, Çift Komponentli Yapıştırıcı, 2K Yapıştırıcı isimleri ile de bilinmektedir. Yurt dışında ise Fast Adhesive, Fast Glue, Instant Glue, Fast Stick, Stick Fast, Mitre Adhesive, Mitre Glue, 2K Fast Adhesive vb. isimlerle de tanınmaktadır.

Akfix

Hızlı Yapıştırıcı, MDF Kit Nerede Kullanılır ?

Hızlı Yapıştırıcı binlerce kullanım alanına sahiptir. İç ve dış mekanlarda, Evde, İşte, Üretim Atölyelerinde, Araçlarda, Tatilde, Seyahatte, Bahçede, Sanat Atölyelerinde, Sanatsal çalışmalarda, Mimari Atölyelerde, Mobilya İmalathanelerinde, Hediyelik ve Süs eşyası üretiminde, Bijuteri üretiminde,  Maket Yapımında, Araç tamir ve bakım atölyelerinde, Uçak modellemelerinde, oyuncak tamirinde, dekoratif ürünlerin uygulanmasında, vb. hızlı yapışmanın istendiği daha bir çok alanda kullanılır. 

Mdf köşe birleştirmelerinde, ahşap, metal, alüminyum, mermer, beton, taş, granit, seramik, döküm, doğal taş, kauçuk, poliüretan malzemeler, deri ve bir çok sert plastik ürünlerinin saniyeler içerisinde, hızlı ve kolay bir şekilde yapıştırılması için kullanılır.

Akfix

Hızlı Yapıştırıcı, MDF Kit Nasıl Kullanılır?

Hızlı Yapıştrıcının uygulanacağı yüzeyler temiz, kuru, her türlü kir ve yağdan arındırılmalıdır. Yapıştırılacak malzemelerden birine aktivatör uygulanır ve üç beş saniye yüzeyin kuruması beklenir. Diğer malzemeye siyanoakrilat yapıştırıcı uygulandıktan sonra yüzeyler bir araya getirilerek bir kaç saniye sıkıca bastırılır. Ve her iki parça saniyeler içerisinde bir birine güçlü bir şekilde yapıştırılmış olur.

Örnek uygulama videosu için tıklayın.

Yapıştırılacak malzemelerden birinin yüzeyinin gözenekli olması yapışmanın gücünü ve hızını arttırır. Akışkanlığı düşük olduğundan dik yüzeylerde de kolaylıkla kullanılır. Akma ve sıçrama yapmaz.

Türkiye’de en fazla satışa sahip ürün Akfix 705 Hızlı Yapıştırıcıdır.  Diğer bir adı ile MDF Kit Yapıştırıcı olarak ta bilinmektedir. 

Örnek uygulama alanları için Akfix 705 ürün sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Akfix

Etiketler : 705 hızlı yapıştırıcı, MDF kit yapıştırıcı, MDF kit, MDF kit nedir?, MDF kit nasıl kullanılır?

Blog Kategorileri Etiketler
Akfix A104 Etiket Sökücü Akfix A104 Etiket Sökücü Thermcoat Prefabrik yapılarda ısı nem ve ses yalıtım thermcoat yalıtım köpüğü sprey pu köpükleri Isı Yalıtımı Themcoat ses yalıtımı ısı ve ses izolasyonu sprey yalıtım köpükleri ısı ve ses yalıtımı sprey köpükleri ısı nem ve ses yalıtımı DIY Çözümler Akfix 705 Hızlı Yapıştırıcı Akfix Siyah Sprey Boya Akfix Sprey Boya Duvar Rafı Thermcoat yalıtım köpüğü çatı yalıtım sprey yalıtım köpüğü çatı yalıtımı nasıl yapılır DIY çözümler Akfix süper japon yapıştırıcısı 702LV Süper japon yapıştrıcısı Thermcoat Isı yalıtımı izolasyon sprey köpük 2 komponentli sprey köpük bölme duvar izolasyonu Çatı yalıtımı tavan arası yalıtımı EPS panel XPS panel Taş yünü cam yünü çatı şiltesi izotüp akustik izolasyon ses yalıtımı akustik panel Ms Sealant Ms Adhesive Hybrid Sealant Hybrid Adhesive Ms High Tack MS Clear Ms Universal Initial tack Initial Tack Adhesive High Tack Adhesive Standart silikon anti küf silikonu ve beyaz silikon renkli silikon oto silikonu akvaryum silikonu cam silikonu ısıya dayanıklı silikon inşaat silikonu kapı ve pencere silikonu Akrilik Mastik Silikonize akrilik mastik mastik macun Kapı pencere köpüğü inşaat köpüğü Montaj köpüğü genleşen köpük boşluk doldurma Kapı ve pencere izolasyonu boşluk doldurma köpüğü window assembling foam heat insulation foam sound isolation foam gap filling. Ahşap yapıştırıcı Ahşap yapıştırıcı nedir? Ahşap yapıştırıcı çeşitleri Ahşap yapıştırıcı nasıl kullanılır? PVA yapıştırıcı Epoksi yapıştırıcı Hızlı yapıştırıcı Poliüretan yapıştırıcılar Ahşap tutkalı Deniz tutkalı Pedestal adhesive Poliüretan mastik Silikon mastik Derz dolgu Mastik nedir? Sızdırmazlık amaçlı poliüretan mastikler Yapıştırma amaçlı poliüretan mastikler 705 hızlı yapıştırıcı MDF kit yapıştırıcı MDF kit MDF kit nedir? MDF kit nasıl kullanılır?
Son Eklenenler
07.07.2021 Zorlu Etiket Kalıntıları Nasıl Çıkarılır?
04.06.2021 Prefabrik ve Ahşap Yapılarda Isı, Nem Ve Ses Yalıtımı
04.06.2021 Pratik ve Ekonomik Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?
02.06.2021 Dondurma Çubuklarından Duvar Rafı Nasıl Yapılır?
19.11.2020 Çatı yalıtımı nasıl yapılır?
02.10.2020 Kağıt Fenerden Dekoratif Süs Nasıl Yapılır?
14.05.2020 Sprey Poliüretan Köpük (Yalıtım Köpüğü) Nedir?
13.04.2020 MS Hibrit Mastik Nedir? Nerede Kullanılır?
03.12.2019 Silikon Mastik ve Akrilik Mastik Nedir? Nerede ve Nasıl Kullanılır?
12.11.2019 Poliüretan Köpük Nedir? Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?
30.09.2019 Ahşap Yapıştırıcı Nedir? Çeşitleri Nelerdir? Nerede ve Nasıl Kullanılır?
24.07.2019 Poliüretan Mastik Nedir? Nerede ve Nasıl Kullanılır?
24.07.2019 Hızlı Yapıştırıcı, Mdf Kit Nedir? Nerede Kullanılır? Nasıl Kullanılır?
Mastik Sarfiyat Hesaplama
line-ok
Genişlik (mm) Derinlik (mm) Uzunluk (mm) Ürün Ambalaj Tipi