ÜRÜN ARA
line-ok
Dil Seçin
line-ok
info@akfix.com (for export) / bilgi@akfix.com
+ 90 212 771 13 77
line-ok

Dondurma Çubuklarından Duvar Rafı Nasıl Yapılır?

ANASAYFA BLOG Dondurma Çubuklarından Duvar Rafı Nasıl Yapılır?

Akfix’le #DIYçözümler serimizde kendin yap fikirlerini paylaşmaya devam ediyoruz. Sosyal medya hesaplarımızdan yayınladığımız Dondurma Çubuklarından Duvar Rafı Yapımının detaylı anlatımına buradan ulaşabilir, siz de küçük dokunuşlarla evinizde harikalar yaratabilirsiniz.

Dondurma Çubuklarından Duvar Rafı Nasıl Yapılır?

İhtiyacımız olan malzemeler; dondurma çubukları, Akfix 705 Hızlı Yapıştırıcı ve Akfix Siyah Sprey Boya.

Dondurma Çubuklarından Duvar Rafı Nasıl Yapılır?

Dondurma çubuklarını üst üste koyarak Akfix 705 Hızlı Yapıştırıcı kullanarak köşelerinden birbirine yapıştıracağız. İlk olarak çubukların bir tanesine sprey aktivatörü sıkıp ardından diğer çubuğa aralıklarla jel yapıştırıcıyı uygulayarak bir miktar basınçla sabitliyoruz. Yapıştırma işlemi saniyeler içinde gerçekleşecektir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise sprey aktivatör ve jel yapıştırıcının aynı çubuğa uygulanmaması. Aktivatörü jelin uygulanmadığı diğer yüzeye bir kere sıkmak yeterli olacaktır. Bu işleme çubukların kalınlığı 6-7 sıra olacak şekilde devam ediyoruz.

Dondurma Çubuklarından Duvar Rafı Nasıl Yapılır?

Çubukları yapıştırma işlemi gerçekleştikten sonra sıra boyama işlemine geliyor. Biz siyah renk tercih ettik fakat siz Akfix Sprey Boya’nın sınırsız renk seçeneklerinden istediğiniz başka bir rengi tercih edebilirsiniz. Sprey boyayı kullanmadan önce boyayacağımız yüzeyin tamamen kuru olduğundan emin oluyoruz. Ardından Akfix Sprey Boyayı en az 3 dakika çalkalıyoruz. Çalkalama işlemi bittikten sonra 25 cm uzaktan olacak şekilde sprey boyayı sıkıyoruz. Boyama işlemini istediğiniz koyuluğa gelene kadar 2-3 kat olacak şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Boyamamız bittikten sonra en az 1-2 saat kurumasını bekliyoruz. Kuruma işleminin ardından duvar rafımız kullanıma hazır.

Dondurma Çubuklarından Duvar Rafı Nasıl Yapılır?

Sadece dondurma çubukları kullanarak hazırladığımız bu çalışmayı ister kitaplık ister dekoratif amaçlı kullanabilirsiniz.

Akfix'le DIY Çözümler (#DIYÇözümler) serisiyle hayatınızı renklendirin.

 

Etiketler : DIY Çözümler, Akfix 705 Hızlı Yapıştırıcı, Akfix Siyah Sprey Boya, Akfix Sprey Boya, Duvar Rafı

Blog Kategorileri Etiketler
Akfix A104 Etiket Sökücü Akfix A104 Etiket Sökücü Thermcoat Prefabrik yapılarda ısı nem ve ses yalıtım thermcoat yalıtım köpüğü sprey pu köpükleri Isı Yalıtımı Themcoat ses yalıtımı ısı ve ses izolasyonu sprey yalıtım köpükleri ısı ve ses yalıtımı sprey köpükleri ısı nem ve ses yalıtımı DIY Çözümler Akfix 705 Hızlı Yapıştırıcı Akfix Siyah Sprey Boya Akfix Sprey Boya Duvar Rafı Thermcoat yalıtım köpüğü çatı yalıtım sprey yalıtım köpüğü çatı yalıtımı nasıl yapılır DIY çözümler Akfix süper japon yapıştırıcısı 702LV Süper japon yapıştrıcısı Thermcoat Isı yalıtımı izolasyon sprey köpük 2 komponentli sprey köpük bölme duvar izolasyonu Çatı yalıtımı tavan arası yalıtımı EPS panel XPS panel Taş yünü cam yünü çatı şiltesi izotüp akustik izolasyon ses yalıtımı akustik panel Ms Sealant Ms Adhesive Hybrid Sealant Hybrid Adhesive Ms High Tack MS Clear Ms Universal Initial tack Initial Tack Adhesive High Tack Adhesive Standart silikon anti küf silikonu ve beyaz silikon renkli silikon oto silikonu akvaryum silikonu cam silikonu ısıya dayanıklı silikon inşaat silikonu kapı ve pencere silikonu Akrilik Mastik Silikonize akrilik mastik mastik macun Kapı pencere köpüğü inşaat köpüğü Montaj köpüğü genleşen köpük boşluk doldurma Kapı ve pencere izolasyonu boşluk doldurma köpüğü window assembling foam heat insulation foam sound isolation foam gap filling. Ahşap yapıştırıcı Ahşap yapıştırıcı nedir? Ahşap yapıştırıcı çeşitleri Ahşap yapıştırıcı nasıl kullanılır? PVA yapıştırıcı Epoksi yapıştırıcı Hızlı yapıştırıcı Poliüretan yapıştırıcılar Ahşap tutkalı Deniz tutkalı Pedestal adhesive Poliüretan mastik Silikon mastik Derz dolgu Mastik nedir? Sızdırmazlık amaçlı poliüretan mastikler Yapıştırma amaçlı poliüretan mastikler 705 hızlı yapıştırıcı MDF kit yapıştırıcı MDF kit MDF kit nedir? MDF kit nasıl kullanılır?
Son Eklenenler
07.07.2021 Zorlu Etiket Kalıntıları Nasıl Çıkarılır?
04.06.2021 Prefabrik ve Ahşap Yapılarda Isı, Nem Ve Ses Yalıtımı
04.06.2021 Pratik ve Ekonomik Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?
02.06.2021 Dondurma Çubuklarından Duvar Rafı Nasıl Yapılır?
19.11.2020 Çatı yalıtımı nasıl yapılır?
02.10.2020 Kağıt Fenerden Dekoratif Süs Nasıl Yapılır?
14.05.2020 Sprey Poliüretan Köpük (Yalıtım Köpüğü) Nedir?
13.04.2020 MS Hibrit Mastik Nedir? Nerede Kullanılır?
03.12.2019 Silikon Mastik ve Akrilik Mastik Nedir? Nerede ve Nasıl Kullanılır?
12.11.2019 Poliüretan Köpük Nedir? Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?
30.09.2019 Ahşap Yapıştırıcı Nedir? Çeşitleri Nelerdir? Nerede ve Nasıl Kullanılır?
24.07.2019 Poliüretan Mastik Nedir? Nerede ve Nasıl Kullanılır?
24.07.2019 Hızlı Yapıştırıcı, Mdf Kit Nedir? Nerede Kullanılır? Nasıl Kullanılır?
Mastik Sarfiyat Hesaplama
line-ok
Genişlik (mm) Derinlik (mm) Uzunluk (mm) Ürün Ambalaj Tipi