ÜRÜN ARA
line-ok
Dil Seçin
line-ok
info@akfix.com (for export) / bilgi@akfix.com
+ 90 212 771 13 77
line-ok

Çatı yalıtımı nasıl yapılır?

ANASAYFA BLOG Çatı yalıtımı nasıl yapılır?

Yapılarda çatılardan kaynaklı ısı kayıplarını engellemek için çeşitli yalıtım malzemeleri ile yapılan işlemlere çatı yalıtımı denilmektedir. Doğru uygulanan çatı yalıtımı evinizin yazın serin kışın sıcak olmasını sağlar. Yapılan araştırmalar bir yapıda temel, dış cephe ve çatı yalıtımı yapılmasının ısı kayıplarını engellemeye büyük oranda yardımcı olacağını ortaya koymuştur. Üstelik ısı kayıplarının yüzde 20-25’i çatılarda yapılan yanlış yalıtımdan meydana gelmektedir. Doğru malzemelerle yapılan çatı yalıtımıyla bu kaybın önüne geçilebilir. Bu sayede ısınma maliyetlerinden tasarruf sağlayabilir, bütçenizi rahatlatabilirsiniz.

Thermcoat_insulation

Mevsim koşullarına bağlı olarak zaman içinde yağmur, rüzgâr, kar, güneş ve benzeri nedenler evlerin çatılarının zarar görmesine sebep olur. Kışın soğuklardan yazın da sıcaklardan korunmak için çatı bakımına özen gösterilmesi gerekir. Ayrıca yalıtımı yapacak kişinin işinde uzman olmasına dikkat edilmelidir. Yalıtım yapılan binalarda yoğuşma, terleme ve küflenme gibi sorunlar olmayacağı için yapıya ve insan sağlığına da zarar gelmeyecektir.

Thermcoat_insulation

Çatı, taşıyıcı ve çatı kaplaması olmak üzere iki katmandan oluşur. Katmanların bakımı yapılırken ayrı ayrı ele alınması gerekir. Uygulanacak olan malzemeler, çatı türüne göre değişiklik gösterebilir. Genellikle kullanılan malzemeler camyünü, taş yünü, ekstrüde polistren, ekspande polistren ve poliüretan köpüktür. Özellikle son dönemlerde ses ve ısı yalıtımı için Termal İzolasyon Köpükleri ve Sprey Poliüretan Köpükler ön plana çıkmıştır. Bu ürünlerin içinde son yıllarda en çok tercih edilen tek komponentli sprey thermal izolasyon köpüğü Akfix Thermcoat’tur. Yapılarda ve evlerde üst kalite ısı ve ses yalıtımı sağlayan Akfix Thermcoat, poliüretan ısı izolasyon levhası, cam yünü ve taş yünü gibi geleneksel yalıtım metotlarına yenilikçi bir alternatiftir. Tüm yapı malzemelerine mükemmel yapışarak ek yeri ve boşluk oluşturmadan yekpare ve eşsiz bir termal izolasyon sağlar.

Thermcoat_insulation

Thermcoat Termal & Akustik Sprey Yalıtım Köpüğü

  • Tüm yapı malzemelerine mükemmel yapışma sağlar,
  • Düzensiz, ulaşılması zor ve geleneksel izolasyon malzemelerinin uygulanmasının mümkün olmadığı alanlarda rahatlıkla uygulanabilir,
  • Mükemmel termal izolasyon değeri (0.025 W/m.K),
  • Termal köprü oluşumunu engeller,
  • Yoğunlaşma noktası oluşumunu engeller,
  • Yaklaşık 40cm mesafeden, normal uygulama hızı ile 1.5cm kalınlıkta uygulandığında bir teneke ile 3m² ye kadar alanın yalıtımı yapılır,
  • Uygulandıktan sonra vidalama, dübelleme gibi mekanik sabitlemeye gerek duyulmaz,
  • Üzeri boyanabilir

Periyodik bakım sayesinde binalarınızın çatılarında yapacağınız yalıtımın ömrü daha da uzayacaktır. Periyodik bakım düzenli olarak her yıl ya da altı ayda bir çatıların kontrol edilmesi, temizlenmesi, kırılan çatlayan olukların tamiri, zarar görmüş kiremit çatılarda kiremitlerin değiştirilmesi, izolasyon hasarlarında izolasyon iyileştirmesi şeklinde yapılmalıdır. 

Thermcoat_insulation

Thermcoat_insulation

Etiketler : Thermcoat, yalıtım köpüğü, çatı yalıtım, sprey yalıtım köpüğü, çatı yalıtımı nasıl yapılır,

Blog Kategorileri Etiketler
Akfix A104 Etiket Sökücü Akfix A104 Etiket Sökücü Thermcoat Prefabrik yapılarda ısı nem ve ses yalıtım thermcoat yalıtım köpüğü sprey pu köpükleri Isı Yalıtımı Themcoat ses yalıtımı ısı ve ses izolasyonu sprey yalıtım köpükleri ısı ve ses yalıtımı sprey köpükleri ısı nem ve ses yalıtımı DIY Çözümler Akfix 705 Hızlı Yapıştırıcı Akfix Siyah Sprey Boya Akfix Sprey Boya Duvar Rafı Thermcoat yalıtım köpüğü çatı yalıtım sprey yalıtım köpüğü çatı yalıtımı nasıl yapılır DIY çözümler Akfix süper japon yapıştırıcısı 702LV Süper japon yapıştrıcısı Thermcoat Isı yalıtımı izolasyon sprey köpük 2 komponentli sprey köpük bölme duvar izolasyonu Çatı yalıtımı tavan arası yalıtımı EPS panel XPS panel Taş yünü cam yünü çatı şiltesi izotüp akustik izolasyon ses yalıtımı akustik panel Ms Sealant Ms Adhesive Hybrid Sealant Hybrid Adhesive Ms High Tack MS Clear Ms Universal Initial tack Initial Tack Adhesive High Tack Adhesive Standart silikon anti küf silikonu ve beyaz silikon renkli silikon oto silikonu akvaryum silikonu cam silikonu ısıya dayanıklı silikon inşaat silikonu kapı ve pencere silikonu Akrilik Mastik Silikonize akrilik mastik mastik macun Kapı pencere köpüğü inşaat köpüğü Montaj köpüğü genleşen köpük boşluk doldurma Kapı ve pencere izolasyonu boşluk doldurma köpüğü window assembling foam heat insulation foam sound isolation foam gap filling. Ahşap yapıştırıcı Ahşap yapıştırıcı nedir? Ahşap yapıştırıcı çeşitleri Ahşap yapıştırıcı nasıl kullanılır? PVA yapıştırıcı Epoksi yapıştırıcı Hızlı yapıştırıcı Poliüretan yapıştırıcılar Ahşap tutkalı Deniz tutkalı Pedestal adhesive Poliüretan mastik Silikon mastik Derz dolgu Mastik nedir? Sızdırmazlık amaçlı poliüretan mastikler Yapıştırma amaçlı poliüretan mastikler 705 hızlı yapıştırıcı MDF kit yapıştırıcı MDF kit MDF kit nedir? MDF kit nasıl kullanılır?
Son Eklenenler
07.07.2021 Zorlu Etiket Kalıntıları Nasıl Çıkarılır?
04.06.2021 Prefabrik ve Ahşap Yapılarda Isı, Nem Ve Ses Yalıtımı
04.06.2021 Pratik ve Ekonomik Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?
02.06.2021 Dondurma Çubuklarından Duvar Rafı Nasıl Yapılır?
19.11.2020 Çatı yalıtımı nasıl yapılır?
02.10.2020 Kağıt Fenerden Dekoratif Süs Nasıl Yapılır?
14.05.2020 Sprey Poliüretan Köpük (Yalıtım Köpüğü) Nedir?
13.04.2020 MS Hibrit Mastik Nedir? Nerede Kullanılır?
03.12.2019 Silikon Mastik ve Akrilik Mastik Nedir? Nerede ve Nasıl Kullanılır?
12.11.2019 Poliüretan Köpük Nedir? Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?
30.09.2019 Ahşap Yapıştırıcı Nedir? Çeşitleri Nelerdir? Nerede ve Nasıl Kullanılır?
24.07.2019 Poliüretan Mastik Nedir? Nerede ve Nasıl Kullanılır?
24.07.2019 Hızlı Yapıştırıcı, Mdf Kit Nedir? Nerede Kullanılır? Nasıl Kullanılır?
Mastik Sarfiyat Hesaplama
line-ok
Genişlik (mm) Derinlik (mm) Uzunluk (mm) Ürün Ambalaj Tipi