ÜRÜN ARA
line-ok
Dil Seçin
line-ok
info@akfix.com (for export) / bilgi@akfix.com
+ 90 212 771 13 77
line-ok

Matkap Kullanmadan Perde Rayı Montajı Nasıl Yapılır?

ANASAYFA BLOG Matkap Kullanmadan Perde Rayı Montajı Nasıl Yapılır?

Perdeler ev dekorasyonumuzun olmazsa olmazı arasında yer alıyor. Perde seçimi kadar perdenin nasıl takılacağı da büyük önem taşıyor. Perdelerin uygun şekilde asılması için gerekli olan korniş montajının da uygun bir şekilde yapılması gerekir.

Evin perdelerini taşıyacak malzemenin doğru seçilmesi çok önemli. Kornişin sağlamlığı, perdenin de dekorasyonun da uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Korniş montajı için iki seçenek var. Birincisi dübel ve matkap kullanmak, ikincisi ise özel bir yapıştırıcı ile montajını yapmak. İlk seçenek biraz zahmetli ve ustalık gerektiriyor. Ayrıca etrafın kirlenip tozlanması da cabası. Ama toz ve kir oluşturmadan da korniş takmak mümkün. Akfix High Tack Perde Rayı Yapıştırıcısı ile herkes evinde kolay, hızlı ve pratik bir şekilde korniş takabilir.

Akfix High Tack Perde Rayı Yapıştırıcısı, korniş ve aksesuarları matkap ve vidaya ihtiyaç duymadan kolayca monte etmenizi sağlar. Ultra güçlüdür, ekstra yapışma sağlar. Yüksek yapışma gücüne ve ilk yapışma özelliğine sahiptir. Akfix High Tack Perde Rayı Yapıştırıcısı ile kelepçe veya sabitleme bandı kullanılmadan perde raylarının montajını yapabilirsiniz.

Perde Rayı Montajı

Perde Rayı (Korniş) Montajı Nasıl Yapıştırılır?

Öncelikle kornişi yapıştıracağınız yüzeyin temiz ve kuru olmasına dikkat etmelisiniz. Ardından kartuşun ağzını kesip plastik uç takılır. Plastik uç uygulanacak yüzeyin genişliğine göre kesilip, kartuş tabancaya takılır. Akfix Perde Rayı Yapıştırıcısı yüzeye dikey şeritler haline uygulanır. Nem ve sıcaklığa bağlı olmak üzere 10 dakika içerisinde yüzeyler bir araya getirilmelidir. Korniş tavana yapıştırıldıktan sonra kısa süre press yapılmalıdır. Bir süre yapışkanın kurumasını ve sertleşmesini bekledikten sonra perdelerinizi kornişe asabilirsiniz.

Perde Rayı Montajı

Perde Rayı Yapıştırırken nelere dikkat etmelisiniz ?

High Tack Korniş Yapıştırıcısı ile Perde Rayı montajı yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli husus yapıştırıcının direk olarak beton zeminle temas etmesini sağlamak olmalı. Birçok yapıda perde rayı montajının yapılacağı kısım boyalı olabiliyor. Güçlü ve kalıcı bir yapışma işlemi için montaj yapılacak alandaki boyalı zeminin, yapıştırıcının alttaki beton zemine temas edebilmesi için, bir çivi veya mekanik bir aletle şerit halinde tırmıklanması veya kazınması gerekiyor. Burada amaç yapıştırıcının direk beton zemine yapışması ile kalıcı bir montaj işlemi sağlamak.

Perde Rayı Montajı

Perde Rayı (Korniş) Montajı için hangi yapıştırıcı tercih edilmeli?

Yapı marketlerde, DIY mağazalarında ve nalburlarda çok farklı kimyasal yapıya sahip yapıştırıcı ürünler bulunmaktadır.  Perde Rayı (Korniş) yapıştırma işlemi için en uygun ürün uygulandıktan sonra dik tavana 5-8 saniye içerisinde hızlı ilk tutunma sağlayan, kuruduktan sonra çok güçlü bir yapışma mukavemetine sahip olan, içerisinde doğaya zarar verici herhangi bir solvent, asit vb. içermeyen, kokusuz ve çevre dostu bir ürün olan Akfix High Tack Korniş Yapıştırıcılardır.

Bu ürünler piyasada, High Tack, Korniş Yapıştırıcı, Curtain Retail Adhesive, Curtain Track Adhesive isimleri ile de tanımlanmaktadırlar.

Etiketler : Perde Rayı, High Tack, Korniş Yapıştırıcı, Curtain Retail Adhesive, Curtain Track Adhesive

Blog Kategorileri Son Eklenenler
22.12.2021 Evimizde Akvaryum Silikonu Nasıl Uygulanır?
22.12.2021 Evimizde Duşakabin Silikonu Nasıl Uygulanır?
01.12.2021 Sıvı Çivi / Montaj Yapıştırıcı Nedir? Nerelerde, Nasıl Kullanılır?
01.12.2021 Matkap Kullanmadan Perde Rayı Montajı Nasıl Yapılır?
07.07.2021 Zorlu Etiket Kalıntıları Nasıl Çıkarılır?
04.06.2021 Prefabrik ve Ahşap Yapılarda Isı, Nem Ve Ses Yalıtımı
04.06.2021 Pratik ve Ekonomik Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?
02.06.2021 Dondurma Çubuklarından Duvar Rafı Nasıl Yapılır?
19.11.2020 Çatı yalıtımı nasıl yapılır?
02.10.2020 Kağıt Fenerden Dekoratif Süs Nasıl Yapılır?
14.05.2020 Sprey Poliüretan Köpük (Yalıtım Köpüğü) Nedir?
13.04.2020 MS Hibrit Mastik Nedir? Nerede Kullanılır?
03.12.2019 Silikon Mastik ve Akrilik Mastik Nedir? Nerede ve Nasıl Kullanılır?
12.11.2019 Poliüretan Köpük Nedir? Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?
30.09.2019 Ahşap Yapıştırıcı Nedir? Çeşitleri Nelerdir? Nerede ve Nasıl Kullanılır?
Mastik Sarfiyat Hesaplama
line-ok
Genişlik (mm) Derinlik (mm) Uzunluk (mm) Ürün Ambalaj Tipi